Telefonálni is lehet vele, persze, de nem ez a nagy truváj a telefonközpontban, ahogy a Mekiben sem a kaja a fő márkaérték. Szinte eszünkbe sem jut, hogy a kiszámíthatóság mellett a gyorsétterem-lánc fő tőkeereje a jól megválasztott helyszínekben rejlik: minden forgalmas csomópontban jelen vannak. A telefonközpont sem egyszerűen a technikai lehetőségei miatt olyan értékes az ügyfélszolgálatot működtető komoly cégek számára: kicsitől a nagyig mindenkit megtanít a helyes időgazdálkodásra – ha jól használjuk.
… munkatársainkat! Annyit már elárulunk, hogy kockázatról szó sincs, mellékhatásai pedig egyértelműen pozitívak a VoIP alapú telefonközpontnak. Érdekessége, hogy a szkeptikusokat is hatékonyan „neveli”, megkönnyíti a nyűgös napokat és helyes mederbe tereli a fontos beszélgetéseket. Egyik legértékesebb járuléka, hogy kialakítja az időgazdálkodási rutint. Mutatjuk, hogyan!
De csak egy ember vagy és bár két füled van, egyszerre csak egy hívást tudsz kezelni. A vonal túlsó végén viszont többen is várakoznak, és anélkül, hogy tudnád, a készülék gondoskodik róla, hogy a rendszer továbbítsa a bejövő hívásokat a szabad kimenetek felé. Így nyugodtan tudsz foglalkozni az éppen aktuális ügyféllel, hiszen nem csak rajtad múlik a többi érdeklődő, vásárló vagy reklamáló kiszolgálása. A telefonközpont megtanít a minőségi idő hatékony alkalmazására.
Bármennyire is riogatnak a robotokkal, személyes kapcsolatainkban sosem fognak tudni helyettesíteni bennünket a gépek. Alaptalan a félelmünk, hogy az automatizálás a fejünkre nő, viszont nagyon is jogosan bízzuk a gépekre az emberfeletti munkát. Telefonközpont nélkül például nem lennénk képesek egyszerre több ügyfelet is kiszolgálni, ami üzleti nyelven minimalizálná a forgalmunkat. Tehát, a VoIP alapú telefonközpont megsokszorozza az időnket, ezáltal a profitunkat is. Csak rajtunk múlik, hogy saját piaci szegmensünkből mekkorát szeretnénk „harapni”.
Mintha csak egy luxusmárkáról beszélnénk, amit ajándékba kapunk, korlátlan időre: a telefonközpont minimálisra csökkenti az elvesztegetett időt azáltal, hogy a hívásokat a megfelelő helyre továbbítja. Egyrészt az ügyfelet sem tesszük bolygó hollandivá, nem keringetjük a rendszerben fölöslegesen, másrészt a saját munkatársaink is személyre szabott feladataikkal tudnak foglalkozni. A redundancia minimalizálása az értékes idő maximalizálásával jár ami egész közeli rokonságban áll a hatékonysággal. Most akkor barátaink vagy ellenségeink a gépek? A telefonközpont egyértelműen jó barát.