Mi kell ahhoz, hogy zavartalan legyen a kommunikáció? Hogy megértsék egymást a felek. Egy nyelvet beszéljenek, ne legyen túl zajos a „csatorna”, ne akadályozza őket a beszédben semmilyen külső tényező. Természetesen nemcsak két ember kommunikációját, hanem a technológiákat is szükséges összehangolni. Pont erről szól a távközlés és az információs társadalom világnapja.
1865. május 17-én Párizsban írták alá húsz ország (köztük a Monarchia részeként Magyarország) képviselői a Nemzetközi Távközlési Egyesület létrehozásáról szóló alapító iratot. Hogy mi volt a szervezet célja?
A különböző rendszerek közötti kommunikációs problémák kezelése.
Nemzetközi szabályokat hoztak, így lett zökkenőmentes a kommunikáció például a telefon, rádió, televízió, később internet mellett.
Május 17. lett tehát a távközlés világnapja, amelyet később, 2006-ban átneveztek a távközlés és az információs társadalom világnapjává.
Ennek az volt a célja, hogy felhívják a figyelmet az internet társadalmi, gazdasági jelentőségére.
Egyébként vannak olyan források, amelyek szerint május 18-án ünnepeljük az internetet Magyarországon – bár ez egyáltalán nem hivatalos, bejegyzett világnap.
Szóval nehéz igazságot tenni, hogy melyik is az internet világnapja, de az biztos, hogy nem ezen múlik, hogy mennyit használjuk, milyen a jelentősége.
2020-ban az Európai Unióban a háztartások 91, Magyarországon a 88 százalék rendelkezett internet hozzáféréssel.
És tudjuk, ez a szám folyamatosan emelkedik. Talán ez is alátámasztja a mi céljainkat: a telefonálást is XXI. századivá tenni. IP-készülékeink segítségével már nagyvállalati szintű telefonközpontokat biztosítunk minden ügyfelünknek. Keressen minket a részletek miatt bizalommal!