Tizenöt éve még futurisztikus dolognak tűnt, ma már az életünk része. Ha egy távol élő családtaggal szeretnénk beszélni, oktatáson veszünk részt, vagy épp konferenciát tartunk, akkor is előkerül a videotelefonálás. Egyre népszerűbb ez a kommunikációs forma, ráadásul a tapasztalatok szerint hatékonyabb, mint a klasszikus telefonos beszélgetés. Összeállításunkban adunk pár hasznos tippet is, hogy ne süljön fel videotelefonálás közben.
Felgyorsult világban élünk – gyakran mondjuk, halljuk ezt a szófordulatot. De igaz is… Különösen ha az elektronikai cikkek, műszaki eszközök világában kalandozunk. Bár írásunkat azzal kezdtük, hogy 15 éve még futurisztikus dolognak tűnt a videotelefonálás, azt is el kell mondani, hogy
25 éve még azt sem tudtuk elképzelni, hogy tenyérben elférő mobiltelefonokkal futkosunk majd mindenhova.
Szóval gyorsan változik a világ, a kütyük pedig sokszor már előbb kielégítik az igényeinket, mint hogy meg tudnánk fogalmazni azokat.
A telefonálás az egyik leghatékonyabb kommunikációs forma, gyorsabb mint az írás, egységnyi idő alatt több információt tudunk átadni. Előnye, ami a hátránya is: nem látjuk azt, akivel beszélünk. Illetve ha nagy a háttérzaj, vagy rossz a vonal, akkor könnyen elvesznek szavak, megváltozik komplett mondatok jelentése.
Videotelefonálás közben viszont látjuk a partnerünket, a mimikája, mozdulatai segíthetik a megértést, az érzelmek könnyebben felismerhetőek, így kisebb a félreértés esélye.
Az Owl Lab 2019-es jelentése szerint a videóhívás a legkedveltebb kommunikációs forma, ha a beszélők nem tudnak személyesen találkozni.
Egyszer már írtam: ami az előnye, az a hátránya is. Gondoljunk csak arra a hölgyre, aki a BBC élő adásában szerepelt, de senki nem az okos mondandója miatt jegyezte meg a nevét, hanem azért, amit a könyvespolcán látott. (Egyes elképzelések szerint nem véletlen bakiról volt szó, Yvette Amos így akart ismert lenni.) Szóval ha videotelefonálni kezdünk, akkor előtte mindig nézzük meg alaposan a környezetünket, a kompromittáló tárgyakat tegyük el, illetve olyan helyen, amelyet nem szeretnénk megmutatni, ne fogadjunk ilyen hívást.
A szigorú járványügyi szabályok, a karantén miatt sok cég egyik napról a másikra állt át az otthoni munkára, így az üzleti életben is felértékelődött a videotelefonálás szerepe.
Számos okos eszközt használhatunk, a legnépszerűbb szoftverek között a Skype még mindig szerepel, sokan letöltötték a Microsoft Teams programot, amely nagy létszámú videó konferenciák megtartására alkalmas.
Kedvelt még a Zoom alkalmazás, valamint a Google Hangouts Meet is. Privát beszélgetésekhez a legtöbben a Vibert, Messengert választják. Természetesen a ReBell Tel. szolgáltatásai is támogatják ezeket a programokat, alkalmazásokat, a VoIP telefonközpontok használata során magas minőségű videotelefon beszélgetéseket is lebonyolíthat, a nagy létszámú konferenciabeszélgetésekre pedig külön ajánlataink is vannak. Keressen minket bizalommal!